22 қаңтарда Теміртауөлкетану музейіндеСамарқандкентінің 110 жылдығына арналған «Тарих конструкторы» атты ғылыми-ағартушылық жоба басталды.

Жобаның ерекшелігі музей келушілерінің ғылыми – танымдық қызметіне мультимедиялық технологияларды, заманауи гаджеттерді (Смартфондар, планшеттер) жәнемесседжерлербағдарламаларыненгізуболды.

Жобаныңалғашқықатысушылары № 6 мектептіңоқушыларыболды, оларға өткеннен жазылған хат тапсырылды, олСамарқандкентіндегі 1909-1945 жж.өмірдіңегжей-тегжейлісипаттамасынантұрады. Ойыншытырманы -жоғалғанфрагменттер-тек мәтіндегісөздерғанаемес, экспозициядан табу керек жәдігерлер, оларды суреткетүсіріп,мессенджердіңкөмегіменмодераторғажіберуқажет. Эмодзи түріндеалынғанфотосуреттіңдұрыстығынрастағаннанкейінғанахаттыоқудыжалғастыруғаболады.

Міндетқиынболды!  Өткенғасырдыңкөптегензаттарынұлдар мен қыздарестіген, бірақолардыалғашрет музейдекөрді.

Бүгін Пономарев Александр, Гадеев Илья, Кириченко Ксения, Кушнарев Александр жәнеҚырғызбаев Руслан өткенхаттардықалпынакелтіругемүмкіндікалды!

Тарихпәнініңмұғалімі Г. М. Арингазиновағазияткерлердідайындағаныүшіналғысымыздыбілдіреміз!

Ал музейөзсыныптастарымен, достарыменнемесеөзбетінше«Тарих конструкторын»жинағысыкелетіндердікүтеді.

IMG 5678IMG 5698