2019 жылдың 19 ақпанында Теміртау қалалық тарихи - өлкетану музейінде «Пуантилизм есеп нүктесі» атты көрме ашылды.

Көрермендер автордың музейге сыйға тартқан 20-дан астам өнер туындысын тамашалады. Бұл туындылар музейдің көркем өнер қорының негізін қалады. Жұмыстардың көбісі - табиғи пейзаждар. Еске алу картиналары бар, белгілі тұлғалардың портреттері бар, туған жеріне - Самарқанд кентіне және туған оң жағалауға арналған суреттер де бар.

Келушілерді суретшінің өмір тарихымен және оның шығармашылығымен таныстырды. Василий Грицайдың шығармаларының мысалында олар өнердегі қызықты бағыт - пуантилизм техникасы немесе нүктелермен хат туралы танысып, ақпарат алды. Біздің қалада пуантилизм өкілі саналатын бұл жалғыз суретші.

Алынған ақпаратты бекіту үшін балаларға нүктелік техникада сурет салып көру ұсынылды. Суретшінің шығармашылығымен шабыттана отырып, бояулар мен қылқаламдармен қаруланып, олар пуантилистік бағыттағы топтық жұмыс жасауға тырысты.

Көрмеге политехникалық колледж студенттері қатысты.