26 сәуірде Теміртау өлкетану музейінде «Осы айдың жәдігері» жобасы аясында музей қорынан кезекті бірегей жәдігердің тұсаукесері болып өтті.

Бұл жолы көрермен назарына КТМ-1 трамвай жүргізушісінің қол бақылаушысының тұтқасы ұсынылды. «Промбаза-Соцгород» бірінші трамвай бағыты бойынша, қала тұрғындары "чебурашки" деп атап кеткен КТМ-1 трамвайлары жұмысшыларды ҚМК құрылыс алаңына жеткізіп отырды.

КТМ - 1 контроллерге отырғызылған тұтқаның көмегімен жоғары-төмен көлденең жылжу жолымен тоқтың және трамвайдың қозғалысын қамтамасыз ете отырып басқарылады. Осы тұтқа экспозицияда ұсынылған.

Теміртау трамвайларының жүргізушілері Қарағандыда арнайы курстарда дайындалған қыздар болды.

Экспозицияда сондай-ақ 1989 және 2010 жылдары шығарылған пайдаланылмаған трамвай билеттері ұсынылды.

КТМ-1 трамвай жүргізушісінің қол контроллерінің тұтқасын Теміртау қаласының трамвай паркінің ардагерлері тапсырды.