2019 жылдың 15 тамызында Теміртау қалалық тарихи-өлкетану музейінде «Ай жәдігері» жобасы аясында Музей қорынан кезекті келесі жәдігер таныстырылды. Бұл жолы, Спорт күні қарсаңында музейге келушілердің назарына әлем чемпионы, Еуропа Чемпионы, бокстан КСРО чемпионы Игорь Ружниковтың бокс қолғабы ұсынды.

Ружников Игорь Иванович 1965 жылы Архангельск облысында дүниеге келген. Балалық шағында отбасымен Теміртау қаласына көшіп келді. 1977 жылдан бастап ағайынды Гинкель Виктор мен Владимирдің қол астында бокспен айналыса бастады. 1973 жылы И. И. Ружников Кубада өзінің өміріндегі ең алғашқы халықаралық жарысқа қатысып, сол жақтан, қазір музейде сақталып тұрған, қолғапты алып келді. 1989 жылы біздің жерлесіміз КСРО, Еуропа және Әлем чемпионаты сияқты әлемдегі ең ірі боксшылар жарыстарының жеңімпазы атанды.

Қолғап - боксшының кәсіби амунициясының бірегей үлгісі. Атақты кубалық «Batos» спорттық құрал-жабдықтар өндірушісі жасаған. Қолғап А класты өгіз терісінен тігілген, баумен байлау арқылы бекітіледі, салмағы - 16 унция.

1988 жылы И. И. Ружников қолғапты өзінің тарихи құжаттарымен және жеке мұрағатынан алынған фотосуреттерімен бірге музей қорына тапссырды.

«Ай жәдігері» тұсау кесер салтанатына қалалық БАҚ, Теміртау қаласының тұрғындары қатысты.