Алтын Орданың 750 жылдығына орай «Тарихи лабиринт» музейлік зияткерлік клубын ұйымдастырды.

2020 жылдың қаңтарынан бастап Теміртау қаласының оқу орындарынан берілген өтінімдер негізінде клуб құрамын қалыптастыру басталды.

2020 жылдың 18 ақпанында клуб аясында «Алтын Орда кезеңінде және қазіргі кезеңде қазақ мемлекеттілігінің қалыптасуы» тақырыбы бойынша 6 ойынның бірінші кезеңі басталды. Іс-шараға № 6, 7 және ПТКЛ командалары қатысты.

Ойын 4 раундта өтті. Бірінші кезең «Алтын Орда кезеңіндегі тарихи оқиғалар» тақырыбы бойынша тест түрінде өтті. Екінші раунд Алтын Орданың тарихи тұлғалары бойынша энциклопедиялық блиц-сұрау түрінде өтті. Үшінші раундта этнографиялық қор заттарын пайдалана отырып, қазақ халқының материалдық және рухани мәдениеті, салт-дәстүрлері туралы сұрақтар болды. Қорытынды раундта қатысушылар Алтын Орда дәуіріндегі ақша айналымы тақырыбына зияткерлік шабуыл жасады. Бұл тапсырманы орындауға музейдің нумизматикалық коллекциясынан ескі монеталар көмектесті.

Ойын барысында мультимедиялық панель және этнографиялық қамшы түрінде заманауи техникалық безендіру қолданылды. Зияткерлік сайыс түрлі эмоциялар тудырды. Ойын нәтижесі бойынша келесі кезеңге Бірінші Теміртау Классикалық лицейі мен № 7 ЖББОМ командалары өтті.

Қалған қатысушыларды алда іріктеу, содан кейін қорытынды тур күтіп тұр, олар 2020 жылдың сәуір айының басында аяқталады. Бірнеше ойындардың қорытындысы бойынша Теміртау музейі кубогының иегері атанатын жеңімпаз анықталады.