2020 жылдың 16 маусымында «Музейлік бұрмалау» атты провокациялық көрме ашылды. Тұсаукесер бұқаралық ақпарат құралдарын шақырумен тікелей эфирде өтті.

Көрменің көркемдік безендірілуінің өзі провокация. Музей қорынан алынған 28 экспонат барлық экспозициялық алаң бойынша ретсіз орналасқан және сары шаршыларда ерекше көрсетілген. Бұл нақты тарихы бар шынайы заттар. Оларға тарихи оқиғалар мен тұлғалар туралы 28 ақпараттық блок қоса беріледі.

Провокация этикетажда жатыр. Бұл жерде әңгіме тарихи ақиқатты ауыстыру және ақпарат пен жәдігердіңсәйкессіздігі туралы болып отыр. Бірақ бұл әрдайым болмайды!

Көрменің тұжырымдамасы мынада, келуші бір жәдігерден екіншісіне өз бетінше жылжып, қай жерде шындық, ал қай жерде жалған екенін анықтау керек. Өтірікті қызыл сигнал шеңберлері арқылы белгілеуге болады.

Соңында әркім музей перфокартасының арқасында өз жорамалдарын тексере алады.