2021 жылдың 29 қыркүйегінде Теміртау тарихи-өлкетану музейінде «Мәдени мұра. ХХ-ХХI ғасырлардағы өнерге заманауи көзқарас және Америка Құрама Штаттары мен Қазақстанның мерекелік дәстүрлері» гранттық жобасы аясында   Теміртау SOS балалар ауылының бүлдіршіндері  жүзеге асырған «Ұрпақ үндестігі арқылы көру» фестивалінің  ашылуы өтті.

Музейдің көрме залы фестивальдің орталық алаңына айналды. Мұнда әлем суретшілерінің туындылары  мен олардың қайта жаңғыртылған фотосуреттері ұсынылды. Жобаға қатысушылар өз әсерлерімен бөлісіп, шығармашылық үдерісі туралы айтып берді.

Жоба қорытындысы жарияланды, жобаға қатысқандардың барлығын салтанатты түрде марапаттады.

Фестиваль қонақтары акрилді құю, фотография өнері, Тай-дай стилінде футболкалар жасау, саусақ бояуларымен сурет салу және тізбектермен сурет салу бойынша шеберлік сабақтарға қатысты.