2022 жылдың 15 маусымында Теміртау тарихи-өлкетану мұражайының алдындағы алаңда «Музей қалашығы» атты музей мерекесі өтті.

Қазақстандағы балалар жылы аясында өткен мереке тақырыбы «Балдәурен шаһары».

5 сағат ішінде музей алдындағы алаңда 10 интерактивті аймақ жұмыс істеді, онда қала қонақтары тарихи-мәдени ортаға еніп, жәдігерлермен жұмыс істеп, тақырыптық тапсырмаларды орындай алды.

Қалашыққа жазғы мектептер мен балабақшалардың балалары, Теміртау тұрғындары мен қонақтары қатысты. Олар музей қалашығының картасымен көрсетілген аймақтарға өздігінен жүріп отырды.

Қонақтар Қыш шеберханасын, Тоқыма фабрикасын, Қару – жарақ шеберханасын және көшпенділер шеберханасын аралап, әр жерде қыш құмыра жасау, кілем тоқу, көшпенділердің палеолит және қамшы дәуірлерінде қалай қару-жарақ жасағанын қайталап, жеке машықтар алды. Ойыншық фабрикасында әркім өзінің сүйікті ойыншығының суретін салды. Қатысушылар ойын алаңында болып, музей твистерін ойнады, тіпті болашаққа көз салды. Ал спартандықтар мектебінде ептілікті үйреніп, мықты және төзімді болуды үйренді.

Мерекеге 1000 адам қатысты.