8 маусымда Қоршаған айналаны қорғау күніне жәнеХалықаралық нашақорлықпен күрес күніне арналған «Музей қалашығы» өтті.

Алты сағат бойы қалашық қонақтары  -  мектепке қарасты лагерь балалары, балабақша балалары, репетиторлық орталықтар және басқа да жеке басты адамдар жыл сайынғы музей қалашығының өонақтары болды. Олар МТК музей теледидарының телевизиондық бағдарламаларды бейнелейтін 12 шығармашылық алаңды аралады.  Бұл телебағдарламалар интеллектуалдық, спорттық, көркемдік, бағытта әр баланың шығармашылдық көрсетуге мүмкіндік беретіндей етіп жасалған. Ойын түрінде балалар бірегей жәдігерлермен танысып, қала тарихы, этнография, археология, туған өлке табиғаты туралы ақпарат алып, ой өрістерін кеңейтті.

Барлық жоғы Музей қалашығына 1000 нан астам адам қатысты.