2023 жылғы 22 қыркүйекте Теміртау қалалық тарихи-өлкетану музейінде Еңбек күніне орай «Үздіктер үлгісінде» коуч-тренингі басталды. Тренингті өткізу үшін музей жәдігерлері мен сирек кездесетін артефактілерді пайдалана отырып, 5 экспозициялық аймақ ұйымдастырылды, олардың әрқайсысының орталығы ретінде аспазшы, дәрігер, құрылысшы, металлург және әскери мамандықтардағы көрнекті қайраткерлердің бейнепортреттері болды. Коуч-тренинг өткізу үшін ұсынылған мамандықтар бойынша балаларға сәйкес  арнайы киім тігілді.

1. Аспазшы мамандығы. Француз аспазы, қысқы салат рецептінің авторы Люсиен Оливьенің өмірі мен шығармашылығымен танысу. Аспазшы мамандығының тарихын зерттей отырып, экскурсанттар тамақ дайындау дағдыларын үйренді. Аспаздың арнайы киімі қалай қолданылатынын білді. Қасықтармен қаруланып, олар жылдамдықпен ингредиенттерді орнынан басқа жаққа ауыстырды.
  2. Дәрігер мамандығы. «Медициналық кабинет» орналасқан жерде ойынға қатысушылар атақты ғалым, дәрігер Авиценнаның өмірбаянымен танысты. Тренингке қатысушылар жарақат алған және зардап шеккендерге алғашқы медициналық көмек көрсетуді үйренді.
  3. Металлургия. Металлург мамандығымен атақты болат қорытушы, ҚазКСР еңбек сіңірген металлургы, КСРО-ның Құрметті металлургы Арғын Жүнісовтың өмірбаяны арқылы танысты. Экскурсанттар «Пионер балқытуларына» қатысып, болат алудың қиындығы және дайын өнім - арматураны жасаудың құпияларымен танысты.
  4. Құрылысшы мамандығы. Балалар атақты тас қалаушы, қаланың алғашқы құрылысшысы Үкен Тұрмағамбетовтың өмірбаянын зерттеді. Қатысушылар құрылыс алаңының атмосферасына еніп, тас қалау негіздерін және сылақшы-безендірушінің өнерін үйренді, қытай қабырғасын қалады.
  5. Әскери мамандық. Әскери плацдармда Қазақстанның Халық Қаһарманы Бауыржан Момышұлының өмірбаянымен танысты. Оның тәжірибесіне, қаһармандығы мен батылдығына сүйене отырып, олар соғыс тактикасын, жеке қорғаныс құралдарымен (газқағар) жұмыс істеудің практикалық дағдыларын үйренді, әскери киім киді және т. б.

Тренингтің алғашқы қатысушылары №10 жалпы білім беру мектебінің 3 сынып оқушылары болды.