2023 жылғы 18 мамыр алдындағы алаңда Халықаралық музейлер күніне орайластырылған «Жәдігер салтанаты» атты музей мерекесі өтті.

10 жыл бойы музей «Жәдігер салтанаты» атты авторлық жобаны жүзеге асырып келеді. Салтанаттың басты кейіпкері - жәдігер, оның айналасында барлық негізгі әрекет өрбиді.

Мерейтойлық оныншы мерекелік салтанат музей жинақтарына, оларды эволюциялық даму призмасы арқылы қарастыруға арналды. Демек, мерекенің атауы «Прогрессомания».

Музей алдындағы алаңның қақ ортасында орналасқан тоғыз жинақ, тоғыз экспозициялық блок: Үтіктер, Таразылар, Ұстаралар, Аяқ киімдер, музыкалық Ойнатқыштар, Сөмкелер, Шоттар, Теледидарлар, Телефондар.

Мереке қонақтары экспозицияны ғана емес, сонымен қатар 7 шығармашылық тақырыптық аймақтарға барды. Онда олар рубельмен, көмір үтікпен үтіктеуді үйренді, патефонның, бобиналық магнитофонның қалай ойнайтынын естіді, қол сағатын жасады, Тик токқа бейнеролик түсірді, ет тартқышты жинады, сипаттамаға сәйкес сурет жасады.

Музей мерекесіне 504 адам қатысты.