13 маусым сағат 9.30-15.00 аралығында Теміртау тарихи-өлкетану музейінің алдындағы алаңда өткен «Музей қалашығы» мерекесінің тақырыбы -  экология және табиғатты қорғау, балалардың денсаулығы және бақытты балалық шақ!!!

Қалалық музей 19 жыл бойы «Музей қалашығы» авторлық жобасын жүзеге асырып келеді. Жыл сайын, бір күн ғана, жазғы демалыс кезінде музей қала қонақтарын қарсы алады. Мақсатты аудитория - мектеп жанындағы лагерьлердің, балабақшалардың балалары, қала тұрғындары - 13 шығармашылық аймақты аралайтын ересектер мен балалар. Мұнда музей жәдігерлері мен тақырыптық тапсырмалар арқылы олар тарихи-мәдени ортаға тартылып, 13 шығармашылық аймақта:

• экологиялық соқпақпен жүріп өтті;
  • Қазақстан аңдарының суретін салды;
  • музейлік твистер ойнады;
  • қоқысты іріктеуді үйренді;
  • көптеген тілдерді білді;
  • армандарын тіледі;
  • музейлік медициналық тексерістен өтті
  • қауіпсіз қозғалыстың қатысушысы болды;
  • балалық шақтың кемпірқосағын жасады;
  • музейлік қолтырауынның батыры атанды;
  • табиғат бізге не беретінін білді;