2023 жылғы 21 маусымда мектеп жанындағы лагерьлерге арналған «Музейлік ойындар» интерактивті-білім беру бағдарламасы ұйымдастырылды.

Бағдарлама барысында балалар музей порталына тап болды, ол жерде сиқырлы және шытырман оқиғалардың таңғажайып әлемі ашылды, олар келесі қызықты ойындарға қатысты:

• Бірінші аймақта, адам тұрмайтын аралда оларды жеті теңіздің аңызға айналған қарақшысы капитан Джек Воробей қарсы алды. Джек Воробейдің ескегін алу үшін балаларды кедергілер тосты: тастардан өтіп, салда жүзіп, доппен секірді. Бұл кедергілерден өту үшін әртүрлі дәуірлерге жататын заттарды қолданды.
  • Сиқырлы орман перісінің екінші аймағында ойыншылар қара қораптан жәдігерлерді тауып, олардың қандай ертегіге жататынын анықтады, және осы ертегілердің кейіпкерлеріне айналды.
  • Үшінші аймақта олардың алдында этнографиялық заттардың жарқын әлемі ашылды, онда Баюн Мысық самаурын, үтік, шойын қазан, ертоқым сияқты артефактілерді пайдаланып музей твистерін жүргізді.

Бағдарламаның алғашқы қатысушылары № 14 мектеп лицей лагерінің оқушылары болды.